Študijná návšteva na Univerzite Afyon Kocatepe v Turecku!

Od 4. do 8. marca 2024 sa naši kolegovia v rámci projektu “Materials Science MA(S)TERS – developing a new master’s degree”, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci programu Erasmus + KA220 HED, zúčastnili študijného pobytu a spoločne s kolegami z partnerských univerzít – University of Silesia in Katowice (Poľsko), Afyon Kocatepe Üniversitesi (Turecko) a Ivan Franko National University of Lviv (Ukrajina). Hlavným účelom tejto študijnej návštevy bolo podporiť medzinárodnú spoluprácu a výmenu poznatkov v oblasti materiálového inžinierstva. Prostredníctvom interakcií s Univerzitou Afyon Kocatepe a priemyselnými partnermi v Turecku si účastníci dávali za cieľ prehĺbiť svoje pochopenie moderných vyučovacích metód, špičkového výskumu a modelov spolupráce medzi priemyslom a akadémiou.

A okrem akademických aktivít sme si vychutnali bohatú kultúru a históriu Turecka.